top of page
Gradient

17 - 18 Czerwca 2023 - zajęcia online
"PODRÓŻE POZA CIAŁEM. PRZEBUDZENIE I EKSPLORACJA POSZERZONYCH STANÓW ŚWIADOMOŚCI"
warsztaty podstawowy
prowadzi LINDA LEBLANC z Monroe Institute w USA

Otwarte spotkanie z Marleną

“Jestem czymś więcej niż tylko ciałem fizycznym. Dostrzegam to, co jest poza rzeczywistością materii fizycznej. Poprzez moje badania chcę się przyczynić do poszerzenia ludzkiej świadomości dzięki doświadczaniu i zdobywaniu wiedzy o dziedzinach leżących poza świadomością dnia codziennego. Chcę obserwować proces łączenia tych rzeczywistości i uczynić jedną elementem drugiej.  (R. Monroe)

 

Zapraszamy na niesamowity warsztat wszystkich, którzy chcą eksplorować swoją Świadomość, poszerzać granice Nieznanego, wyruszyć w Wielką Podróż poza to co znane, odkrywać Wielowymiarową Rzeczywistość. A także  wielbicieli książek Roberta Monroe i Bruca Moena, Podróży Astralnych/ Niefizycznych, Podróży poza Ciałem, Stanów OOBE/Out-of-body experience  i wszelkich Doświadczeń poza ciałem.

Untitled-1.jpg

Zapraszamy także osoby, które po prostu chcą nauczyć się wprowadzania w stan głębokiego relaksu i wewnętrznej harmonii, samouzdrawiania, chcą pogłębić intuicję, uwolnić się od lęków i ograniczających przekonań, odkryć swój prawdziwy potencjał oraz  uzyskać dostęp do własnego wewnętrznego przewodnictwa.
Podczas warsztatu (tłumaczonego na żywo na język polski), uczestnicy dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii  Hemi-Sync® - słyszalnej w swoich słuchawkach we własnych domach - zostaną wprowadzeni w stan Synchronizacji Półkul Mózgowych. Umożliwi im to poznanie unikalnych i autorskich metod pracy ze Świadomością  stworzonych przez  Roberta Monroe oraz eksplorowanie Wielowymiarowej Rzeczywistości.

Ten warsztat podstawowy, jest wstępem do stałej cyklicznej współpracy z Monroe Institute - poznawania coraz bardziej zaawansowanych tematów, dalszych Podróży poza Ciałem, odkrywania  nieznanych obszarów Niefizycznych Rzeczywistości.

Już w listopadzie 2023 odbędzie się kolejne spotkanie z nauczycielami z Monroe Institute – zaawansowany warsztat stacjonarny w Warszawie  prowadzony przez Arkaitza Eskarmendi. Aby wziąć w nim udział konieczne jest uczestnictwo w warsztacie podstawowym!

Untitled-2.jpg

Podczas tych dwudniowych, profesjonalnych warsztatów, dzięki  technologiom audio Hemi-Sync® doświadczysz eksploracji swojej Świadomości. Program opiera się na uznanym i kultowym warsztacie Roberta Monroe „Gateway Voyage”.

Łatwa w użyciu technologia audio pomoże ci tworzyć stany od głębokiego relaksu po rozszerzone stany świadomości, umożliwiające samoleczenie, inspirujące do podejmowania decyzji, wprowadzające wewnętrzną harmonię i pogłębienie intuicji.

Uzyskasz dostęp do własnego wewnętrznego przewodnictwa, uwolnisz się od lęków i ograniczających przekonań oraz zagłębisz się w swój wewnętrzny potencjał.

Podczas Warsztatów:

  • Nauczysz się narzędzi umożliwiających ci szybki i łatwy dostęp do rozszerzonych stanów świadomości, kiedy tylko zechcesz.

  • Uzyskasz dostęp do niewykorzystanej wcześniej intuicji, uzdrawiającego potencjału i wielu innych wewnętrznych zasobów.

  • Doświadczysz rozszerzonych stanów świadomości, do których dostęp na ogół wymaga wielu lat praktyki medytacyjnej.

  • Dowiesz się jak praktycznie zastosować te narzędzia w życiu codziennym, łącznie z poprawą jakości snu, w podejmowaniu pozytywnych decyzji i samoleczeniu.

 

Doświadczysz głębokiej eksploracji ludzkiej Świadomości i rozszerzonych stanów świadomości. Zostaniesz wprowadzony do pierwszych dwóch potężnych Poziomów Skupienia Świadomości:

Focus 10 - „ciało śpi, umysł czuwa”, stan wprowadzający w odczucie głębokiego relaksu. Korzystając
z ćwiczeń, szybko i bez wysiłku doświadczysz głębokiego stanu medytacyjnego, który zwykle osiąga się dopiero po kilku latach praktyki medytacyjnej.

Focus 12 - „stan rozszerzonej świadomości”, w którym możesz połączyć  się z głęboką wewnętrzną mądrością i głębszym zrozumieniem, poprosić o wskazówki i wiadomości. Poćwiczysz usuwanie wszelkich fizycznych zakłóceń, dzięki czemu będziesz w stanie lepiej postrzegać w „stanie rozszerzonej świadomości”. Odbierzesz i zrozumiesz  wiadomości, które czekają na ciebie w najdalszych zakątkach twojej świadomości. Poznasz zaawansowane narzędzia do badania, odkrywania i uzyskiwania dostępu do informacji i Przewodnictwa.

 

Będziesz mógł łatwo i bezpiecznie uzyskać dostęp i utrzymać te rozszerzone stany, aby dowiedzieć się więcej o tym, kim naprawdę jesteś, zrealizować niewykorzystane zasoby wewnętrzne i wprowadzić pozytywne zmiany w swoim codziennym życiu. Otrzymasz wgląd w ważne problemy życiowe, uwolnisz lęki i ograniczające przekonania oraz skorzystasz z fizycznego i emocjonalnego uzdrowienia. Nauczysz się praktycznych i skutecznych technik uzyskiwania dostępu i korzystania z "narzędzi świadomości" zarówno w rozszerzonych, jak i codziennych stanach czuwania.

Niektórzy uczestnicy warsztatów będą w stanie nawiązać komunikację ze zmarłymi bliskimi, doświadczyć stanu poza ciałem (OBE) i innych doświadczeń mistycznych. Zaś wszyscy uczestnicy doznają poczucia większego samostanowienia, lepszego snu, głębokiej medytacji i relaksacji, zwiększonej kreatywności i większej synchronizacji w codziennym życiu.

Ten wirtualny program online, prowadzony i tłumaczony na żywo, wykorzystuje platformę Zoom, która pozwala uczestniczyć w zaciszu własnego domu, z dowolnego miejsca na świecie. Warsztat  obejmuje 8 ćwiczeń audio, 2 sesje oraz ponad 20 wszechstronnych i praktycznych "narzędzi świadomości" (wszystko tłumaczone na język polski).

Zaleca się nauszne przewodowe słuchawki stereofoniczne lub wysokiej jakości wkładki douszne
z przewodem wystarczająco długim, aby dotrzeć do miejsca, w którym będziesz słuchać ćwiczeń. Będziesz potrzebować dobrego łącza internetowego, słuchawek i komputera stacjonarnego lub laptopa (z kamerą
i mikrofonem). Korzystanie z iPadów może nie pozwalać na odbiór stereo i nie jest zalecane.

Prowadząca: LINDA LEBLANC
Trener Monroe Institute od 2000, członkini Professional Division.
Prowadzi warsztaty on line Monroe Institute ze swojej bazy na Cyprze oraz stacjonarne w Instytucie w Wirginii w USA i na całym świecie.

Jest Kanadyjką i naturalizowaną Cypryjką, mieszkającą na Cyprze od 1989 roku. Pracowała dla Organizacji Narodów Zjednoczonych w Szwajcarii. Stosując swoje doświadczenia, wiedzę i umiejętności w eksploracji świadomości, łączy dwa bardzo różne światy, społeczno-polityczny i humanistyczny.

Jest badaczką, mówczynią i pisarką. Współautorką książki i zestawu kart „Karty reinkarnacji - Przebudzenie dalekiej pamięci”, który łączy starożytną mądrość i metafizykę kwantową, aby przywołać przebłyski innych wcieleń.

Untitled-7.jpg

17 - 18 Czerwca 2023 - zajęcia online
"PODRÓŻE POZA CIAŁEM. PRZEBUDZENIE I EKSPLORACJA POSZERZONYCH STANÓW ŚWIADOMOŚCI" warsztaty podstawowy
WARSZTAT BĘDZIE TŁUMACZONY NA ŻYWO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POLSKI! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA DO 20 OSÓB!

TERMIN: 17-18 czerwiec 2023 (sobota - niedziela)

CENA WARSZTATU: 1400 zł

ZAPISY: 

  1. Konieczna rejestracja mailowa poprzez formularz lub na adres arslibra@o2.pl  (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu).

  2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego zapis na warsztat prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.

  3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!

  4. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.

INFORMACJE DODATKOWE O INSTYTUCIE MONROE, METODZIE HEMI-SYNC, ODKRYCIACH ROBERTA MONROE I FOCUSACH czyli POZIOMACH SKUPIENIA ŚWIADOMOŚCI

Untitled-3.jpg

INSTYTUT MONROE

Instytut Monroe, którego siedziba mieści się w USA w stanie Virginia, jest światowym liderem w badaniu ludzkiej świadomości. Uznawany jest także od lat za wiodącą placówkę naukowo-badawczo-edukacyjną w dziedzinie studiów nad poszerzaniem i eksplorowaniem świadomości. Celem działalności Instytutu jest globalne przebudzenie ludzkiej świadomości.
A jego Misja głosi: „Pomagamy ludziom tworzyć życie pełne sensu i radości poprzez wspieranie w eksplorowaniu poszerzonej świadomości”.

Instytut został założony przez Roberta Monroe na początku lat siedemdziesiątych XX w, a dzisiaj ma swoje filie w 12 krajach, przeprowadza rocznie setki warsztatów stacjonarnych i on line, szkoli trenerów na całym świecie. Zrzesza osoby z różnych środowisk - fizyków jądrowych, lekarzy, prawników, inżynierów oprogramowania, informatyków, wynalazców, psychologów, psychiatrów, nauczycieli i przywódców duchowych różnych wyzwań.

Instytut proponuje różnorodne programy i warsztaty takie jak: Introduction to Beyond Meditation, Gateway Experience, Gateway Voyage, Awakening, Exploring Consciousness, OBE spectrum, Lucid dreaming, Energy Expanssion, Exploration Focus 27, Starlines i wiele innych.

Dzięki specjalnej technologii  audio Hemi-Sync® wynalezionej przez Roberta Monroe, uczestnicy warsztatów mogą  odkrywać i eksplorować niefizyczne aspekty swojej wyższej świadomości. Budzą swoją Świadomość, by móc zobaczyć siebie i innych na nowo, z większym współczuciem. Odkrywają kim są i po co się tutaj znajdują.

Untitled-4.jpg

ROBERT A. MONROE I JEGO PODRÓŻ

Robert Monroe - amerykański odkrywca i biznesmen, pionier badań nad ludzką świadomością, założyciel The Monroe Institute (TMI), autor bestsellerowych książek - „Podróże poza ciałem”, „Dalekie podróże”
i „Najdalsza podróż”. Urodził się w 1915 roku, po ukończeniu anglistyki pracował jako producent i reżyser w stacjach radiowych. Posiadał własną stację radiową, a w 1956 jego firma utworzyła jednostkę badawczą, by studiować wpływ różnorakich wzorców dźwiękowych na ludzką świadomość. A także na przyspieszenie procesów myślowych, poprawę efektywności uczenia się i zapamiętywania, w tym także podczas snu.

Monroe był racjonalistą i często sam przeprowadzał badania na sobie, jednakże to co go spotkało w 1958 roku zmieniło jego pogląd na świat. Doświadczył wtedy swoich pierwszych podróży "poza ciałem” (ang. „out-of-body experience). Strach, jaki na początku odczuwał, z biegiem czasu przerodził się w ciekawość, która popchnęła go do dalszych eksploracji tego odmiennego i nieznanego świata.

Przez kolejne 20 lat Monroe nadal odkrywał i badał inne wymiary i rzeczywistości. Jednocześnie  uczył innych praktycznych metod  korzystania z poszerzonych, odmiennych stanów świadomości. Stworzył moduły kilkudniowych warsztatów, zbudował kampus edukacyjno - badawczy w Virginii oraz udoskonalił swoją metodę Hemi-Sync®. Założył własne centrum badawcze - Instytut Monroe, w którym opracował między innymi zestaw nagrań umożliwiających synchronizację fal mózgowych obu półkul, a dzięki temu, osiągnięcie stanów rozszerzonej świadomości (np. OBE). Poświęcił całe swoje życie zgłębianiu tajemnic, które nie są dostępne zwyczajnemu poznaniu.

Podczas swych wędrówek po światach niefizycznych odkrył co dzieje się kiedy człowiek umiera, jak wygląda życie po śmierci czyli „życie po życiu”, poznał i nazwał kolejne Poziomy Skupienia Świadomości nazwane przez niego Focusami.

Zapis swoich odkryć i wypraw w światy niefizyczne, opisał w przełomowej – i kultowej już - książce „ Podróże poza ciałem”, opublikowanej w 1971. Monroe zmarł w 1995 roku, a spuścizna po nim nadal wpływa na miliony ludzi na świecie.

SYSTEM HEMI-SYNC I SYNCHRONIZACJA PÓŁKUL MÓZGOWYCH

Instytut Monroe znany jest na całym świecie ze swej pracy w dziedzinie efektów wywieranych przez fale dźwiękowe na świadomość człowieka. Najwcześniejsze badania Roberta Monroe dowiodły, ze określone wzorce i fale dźwiękowe mają ogromny wpływ na fale mózgowe człowieka. Patent na to odkrycie został przyznany Robertowi Monroe w 1975.
Wykorzystał on system polegający na wysyłaniu do każdego ucha po kolei dwóch tonów nieznacznie różniących się od siebie częstotliwością. Mózg próbuje wtedy połączyć te dwa tony produkując trzeci, który brzmi jak pojedynczy, pulsujący dźwięk. Dzięki temu, że do obu uszu wysyła się za pomocą słuchawek oddzielne sygnały, obie półkule mózgowe pracują jednocześnie  i „słyszą” trzeci sygnał - różnicę pomiędzy tymi dwoma impulsami dźwiękowymi. Trzeci sygnał nie jest w zasadzie dźwiękiem, lecz sygnałem elektrycznym.

Untitled-5.jpg

Ten pulsujący dźwięk stwarza w falach mózgowych słuchacza, fenomen znany jako „synchronizacja fal mózgowych”. Stan gdy fale mózgowe słuchacza synchronizują się z pulsującą częstotliwością tworząc odpowiednią zmianę w świadomości. Dla przykładu, dudnienie różnicowe 5Hz spowoduje podniesienie produkcji fal mózgowych Theta, wywołując medytacyjny stan świadomości. Ten fenomen w rzeczywistości nie jest niczym nowym, bo wiele kultur na całym świecie korzystało z bębnienia, śpiewu i rezonansu od tysięcy lat, by wywoływać stany medytacji oraz odmienne stany świadomości podczas rytuałów szamańskich.

Unikalny, spójny stan mózgu, który pojawia się za sprawą tych dźwięków znany jest pod nazwą synchronizacji półkul mózgowych (hemispheric synchronization), czyli ‘Hemi-Sync’. W tym zbalansowanym stanie obie półkule, postrzegające świat na dwa różne sposoby, mające różne możliwości analizy, współpracują ze sobą w twórczy sposób. I właśnie w stanie tej równowagi pojawia się Nowe Poznanie.

Opierając się na tej technologii zespół badawczy Instytutu Monroe przeprowadził szerokie badanie za pomocą elektroencefalografu (EEG) poddając tysiące osób różnym wzorcom dźwiękowym odpowiadającym za poszerzenie stanów świadomości. Gdy badania potwierdziły się, stworzono dźwiękowe ćwiczenia medytacyjne, które wywoływały takie same częstotliwości fal mózgowych i stany poszerzonej, odmiennej świadomości. Korzystano ze złożonych kombinacji  sygnałów akustycznych. Następnie, konkretnym wywoływanym w ten sposób odmiennym stanom skupienia świadomości, nadawano nazwy np. Stan skupienia Focus 15 - stan świadomości, w którym nie doświadcza się czasu linearnego. Technika ta została opatentowana jako Hemi-Sync®.

Untitled-6.jpg

POZIOMY SKUPIENIA ŚWIADOMOŚCI  WEDŁUG ROBERTA MONROE

Nazwy i numery poziomów są całkowicie umowne i służą jedynie identyfikacji stanu świadomości
w poszczególnych fazach. Nie określają żadnego z wymienionych stanów jako lepszy lub gorszy.

Focus C1: Poziom zwyczajnej świadomości świata fizycznego. Poziom rzeczywistości świata fizycznego, w którym żyjemy na co dzień.

Focus 10 (Umysł Rozbudzony/ Ciało Uśpione): Stan świadomości, w którym ciało fizyczne śpi, lecz umysł jest rozbudzony i gotowy do działania. W tym stanie można zredukować napięcia, uzdrawiać, widzieć na odległość i nauczyć się nowych metod pozyskiwania informacji.

Focus 12 (Rozszerzona Świadomość): Jest to stan, w którym świadoma jaźń wychodzi poza granice ciała fizycznego. Podejmowanie decyzji, rozwiązywanie problemów, ekspresja twórcza. A także odkrywanie rzeczywistości nie fizycznych.

Focus 15 (Bez Czasu): Jest poziomem świadomości, który otwiera ścieżki umysłu na  odkrywanie samego siebie poza ograniczeniami  czasu i przestrzeni.

Focus 21 (Systemy Odmiennych Energii): Możliwość odkrywania innych systemów rzeczywistości
i energii znajdujących się poza tym, co nazywamy czasem, przestrzenią i materią.

Focus 22: Stan świadomości ludzkiej, w którym ludzie wciąż żyją fizycznie i mają tylko częściową świadomość – osoby w stanie demencji, śpiączki, znieczulenia, uzależnienia od alkoholu lub narkotyków.

Focus 23: Poziom zamieszkany przez tych, którzy niedawno opuścili egzystencję fizyczną, lecz nie potrafili rozpoznać i zaakceptować tego stanu rzeczy, albo uwolnić się od ograniczeń Systemu Życia Ziemskiego. Często czują się zagubieni i nie wiedzą  gdzie są, a nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że umarli.

Focus 24, 25, 26: To Terytoria Systemów Przekonań zamieszkane przez ludzi nie posiadających formy fizycznej, a pochodzących ze wszystkich okresów historycznych i miejsc na kuli ziemskiej. Którzy przyjęli i wyznawali najróżniejsze przekonania – filozoficzne i  religijne głoszące jakąś formę „pofizycznej” egzystencji.

Focus 27: Centrum Przyjęć zwane Parkiem. Jest to świat stworzony przez ludzkie umysły. Przystanek  podróży mający zmniejszyć szok wywołany opuszczeniem rzeczywistości fizycznej po śmierci. Przybiera on kształt różnych miejsc na Ziemi najłatwiejszych do zaakceptowania dla nowo przybyłych.

Focus 34/35: Poziom świadomości poza świadomością ludzką, zwany Zgromadzeniem – tu zbierają się Inteligencje należące do innych obszarów wszechświata i tutaj możliwy jest kontakt z nimi.

bottom of page